Marškinėlių atsiradimo istorija - Ar žinote ją?

Marškinėlių atsiradimo istorija - Ar žinote ją?

Pirmieji marškinėliai buvo nešiojami veteranų kaip apatinis trikotažas.Tokie marškinėliai buvo vientisas drabužis su baltomis sagomis ir vadinosi "UNION SUITE" . Šiuos pirmuosius marškinėlius gamino New York'e.

Po to kai vientisi marškinėliai įgavo populiarumą, viena tekstilės kompanija - "P.H.Hanes Knitting" išleido savo drabužio versija 1902 m. Vietoj vientiso drabužio kompanija naudojo dviejų dalių apatinis trikotažą, kuris atrodė panašiai kaip ir vientisa versija, tačiau buvo dviejų dalių ir šiek tiek trumpesni iš ilgio.

1938 kompanija “Sears” išleido savo marškinėlių versiją, kuriuos vadino įgulos marškiniais arba gobiniais marškiniais, kadangi jie labiausiai buvo paplite jūrų laivyne. Šie marškiniai tai pat buvo labiau dėvimi kaip apatinis trikotažas, tačiau jau nešiojo ir vienus pačius.

Marškinėliai įgavo išskirtinį populiarumą, kai Holivudas pastebėjo potencialą rinkoje. Tai ypač atsiskleidė, kai žymūs aktoriai pradėjo daryti įtaka filmuodamiesi su marškinėliais ir nešiodami juos viešumoje. Vienas pirmųjų filmų kuriame buvo dėvimi marškinėliai tai “Automobilis pavadinimu Svajonė” (angl. “A Street Car Named Desire”).

Turbūt pirmieji marškinėliai kurie buvo panaudoti reklamai (arba bent jau anksčiausias žinomas atvejis kada ant marškinėlių panaudotas reklaminis šūkis) tai 1948-ųjų presidentinės kanditatūros marškinėliai. Gubernatorius Thomas E. Deway panaudoto reklaminį šūkį “Dew-It with Deway” savo reklaminėje kampanijoje.


1970-aisis ir 1980-aisias marškinėliai įgavo dar neregėtą populiarumą. Kartu su paklausos augimu buvo atrandami nauji šilkografinės spaudos metodai. Šiuo periodu marškinėlių spauda jau buvo galima didesniuose prekybos centruose.

Vis daugiau kompanijų ir muzikos atlikėju atrado marškinėlius kaip galinga įrankį pardavimams ir reklamai. Kogero vienas žinomiausiu tai grupės The Rolling Stones logotipo marškinėliai su lūpos su iškištu liežuviu.

 

Šiandien marškinelių populiarumas yra didesnis, nei bet kada anksčiau. Kiekvienas juos dėvi kaip nori ir pritaiko savo asmeniniui stiliui. Naudojant modernias technologijas yra daugybe būdų kaip atspausdint atvaizdą ant marškinėlių. Dauguma šių būdų yra pigesni, greitesni ir kokybiškesni. Vienas populiariausių iš jų tai DTG spauda dar žinoma kaip tiesioginės spaudos pavadinimu, kadangi spausdinimo metu dažai išspaudžiami tiesiai ant rūbo audinio. Specialiai pagamintus marškinėlius naudoja ne tik kiekvienas besirūpinantis savo stiliumi, tačiau ir kitokiose situacijose kaip atletų komandos, įvairios organizacijos, muzikos atlikėjai, filmai, šou biznis, renginiai ir t.t. Akivaizdu, kad marškinėliai evoliucionavo ir jų pagrindinė paskirtis pasikeitė iš apatinio trikotažo marškinėliai tapo saviraiškos įrankiu.