Kaip išrinkti dovaną?

Kaip išrinkti dovaną?

Dovanų išrinkimas gali būti tikrai sudėtinga užduotis. Japonijoje gavęs dovaną žmogus atsiprašo to, kuris jam ją padovanojo. Galbūt atrodo keista, tačiau kai žmogus renka dovaną ar daro kažką gražaus dėl kito žmogaus, vienaip ar kitaip tas, dėl kurio taip stengiamasi, tampa našta, todėl Japonijoje tokiais atvejais yra įprasta atsiprašyti už sugaištą laiką ir pastangas - tai yra pagarbus atsiprašymas. Tikiuosi, kad perskaičius šį straipsniuką Jums taps lengviau rasti tinkamą dovaną.

Pradėdamas rašyti iškart užbėgsiu už akių vienai popiuliariai dovanojimo ydai - piniginėms dovanoms. Pinigai nėra blogiausia, tačiau nėra ir geriausia išeitis. Pinigų dovanojimas gali pasirodyti banalu ir netgi nusiųsti neigiamą žinutę: “tingėjau vargintis tau rinkdamas dovana, tai štai duosiu tiek, kiek esi man vertas". Kad taip nebūtų, reikėtų piniginę dovaną kūrybingai įprasminti. Iš tikrųjų piniginė vertė dovanose yra visiškai nesvarbi. Svarbiausia, suteikite dovanai prasmę, nes tai irgi yra įpakavimo dalis. Būtent prasmė ir sentimentai dovanas padaro ypatingas. Geriausios dovanos yra dovanojamos nuoširdžiai. Tada net ir mažas niekutis gali tapti neįkainojamas. Pabandykite pabūti empatiški ir pajausti, ką reikštų gauti tokią dovaną ar tokią žinutę. Pagalvokite, ar siunčiate būtent tokią žinutę, kokią ir tikitės?

Galite dovanoti dovaną, kuri būtų praktiška. Galbūt tam, kam ieškote dovanos, reikėtų kažką atsinaujinti. Taip pat galite dovanoti dovaną, tiksliai atitinkančią žmogaus pomėgius. Kad ir ką dovanosite - paverskite dovaną įvykiu. Būkite kūrybingi ją pakuodami ir dar kūrybingesni ją įteikdami. Vietoj paprasto supakavaimo dovanų popieriumi galite pabandyti sukurti kompoziciją, galite sugalvoti laiką ir vietą, kada įteiksite dovaną, galite prikambinti sąmojingą ir šiltą žinutę. Jeigu įmanoma, paverskite dovaną maloniu siurprizų ir jos sentimentali vertė automatiškai pakils.

Galbūt ne to tikėjotes skaitydami šį straipsniuką, tačiau… Turbūt joks straipsniukas negali pasakyti konkrečiai, ką reikėtų dovanoti, ir to priežastis yra labai paprasta. Niekas geriau už jus nepažįsta jūsų draugų ar jūsų šeimos. Dovanų dovanojimas yra labai individualus dalykas, tačiau galiu jus pradžiuginti, kad laikas, kurį skirsite ieškodami dovanos, taip pat kurią sentimentalią vertę. Ją ir dovanojate.